انتخاب صفحه

مهدی مهرپور نویسنده کتاب محرمانه های اقتصاد ایران در خصوص این کتاب گفت: این کتاب در بیش از ۷ جلد تهیه، تدوین و طراحی‌شده که تاکنون یک جلد آن به روایت سید شمس الدین حسینی وزیر سابق اقتصاد منتشر شده است. وی افزود: در این جلد به وقایع اقتصادی دولت‌های نهم و دهم پرداخته شده است.

وی در خصوص کتاب محرمانه های اقتصاد ایران توضیح داد: این مجموعه کتاب‌ها به گفتگو با وزرا و مدیران اقتصادی دولت‌های مختلف در سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخته و جلد بعدی آن نیز که مختص دوران جنگ است به‌زودی و به روایت محمدجواد ایروانی است.

مهدی مهرپور نویسنده کتاب افزود: کتاب محرمانه های اقتصاد ایران روایتی از پشت پرده‌های اقتصاد ایران در چهار دهه اخیر است که با روایتی جذاب از سوی فردی که در آن دوران جز افراد تأثیرگذار دولت بوده به تصویر کشیده شده است. در این کتاب سعی شده فرد گفتگو شونده بسیاری از ناگفته‌ها را بیان کند.

نویسنده کتاب محرمانه های اقتصاد ایران با بیان اینکه بدون شک بعد از انتشار جلدهای اول تا سوم که هم‌اکنون آماده است با موجی از واکنش‌ها روبرو خواهیم بود گفت: به‌عنوان‌مثال در کتاب اقتصاد ایران در دوران جنگ، راوی رسماً از برخی ابهامات آن دوران پرده‌برداری می‌کند که برای خواننده هم جذاب خواهد بود و هم شنیدنی.

وی تصریح کرد: برای هر جلد از سری کتاب‌های محرمانه های اقتصاد ایران بین ۳۰ تا ۵۰ ساعت گفتگو گرفته‌شده است.

برخی از سرفصل‌های جذاب این کتاب عبارت‌اند از: ماجرای فاصله گرفتن پرویز داوودی از احمدی‌نژاد، دلیل برکناری طهماسب مظاهری توسط رئیس‌جمهور، شایعه قائم‌مقامی صمصامی در بانک مرکزی، ماجرای گم‌شدن ۱ میلیارد دلار از پول نفت چند روز مانده به انتخابات ۸۸ چطور رسانه‌ای شد، پیشنهاد به جهرمی برای مدیرعاملی بانک صادرات، قرار بود یارانه نقدی ۷۵ هزار تومان باشد، ماجرای مخالفت جهرمی با هدفمندی یارانه‌ها، ماجرای تلویزیون رفتن احمدی‌نژاد در ساعت ۱۱ شب، لاریجانی می‌گفت به افغان‌ها هم یارانه نقدی بدهید، هیچ برنامه‌ای برای رئیس‌جمهور شدن مشایی نداشتیم، ماجرای فرار خاوری به کانادا و نوشتن نامه یاران احمدی‌نژاد به رهبری!

همچنین بخوانید  عواقب بسیار خطرناک تصویب توافقنامه پاریس در دولت یازدهم!

گفتنی است که کتاب محرمانه های اقتصاد ایران به روایت دکتر سید شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد دولت نهم و دهم توسط نشر نور علم منتشر شده است و برای تهیه با شماره ۰۹۱۲۳۳۳۴۲۲۹ و یا ۰۲۱-۶۶۴۰۵۸۸۰ تماس بگیرید.

انتهای پیام/ لینک محتوا

Share This