شرکت مشاوره‌ای PWC اعلام کرد تا سال ۲۰۵۰ آمریکا با جا ماندن از هند به جایگاه سوم اقتصاد جهان افت پیدا می‌کند، همچنین کشورهای اروپایی و آمریکایی افت شدید اقتصادی را خواهند داشت و چین در جایگاه نخست جهان باقی‌ می‌ماند.

شرکت مشاوره‌ای PWC اعلام کرده است که طی سه دهه آینده، چین اقتصاد جهان را تسخیر خواهد کرد و آمریکا موقعیت کنونی خود را از دست می‌دهد و حتی از هند هم عقب می‌ماند و به جایگاه سوم نزول پیدا می‌کند.

روسیه هم به‌عنوان رهبر اقتصاد اروپا خواهد بود و جلوتر از اقتصادهای آلمان، انگلیس و ایتالیا با GDP (رشد ناخالص داخلی) ۷ تریلیون دلار جلو خواهد بود.

آمارها نشان می‌دهد که در حال حاضر چین بزرگ‌ترین اقتصاد جهان است و بعدازآن آمریکا در جایگاه دوم قرار دارد.

هند، ژاپن و آلمان هم جایگاه‌های سوم تا پنجم را به خود اختصاص داده‌اند و بعدازآن، روسیه، برزیل، اندونزی، انگلیس و فرانسه در جایگاه‌های ششم تا دهم قرار گرفتند.

در سال ۲۰۵۰ چین همچنان بزرگ‌ترین اقتصاد جهان باقی می‌ماند و هند جایگاه دوم را از آمریکا خواهد گرفت.

نکته جالب‌توجه اینکه، اندونزی جایگاه خود را تا چهارم بالا خواهد کشید. برزیل در جایگاه پنجم خواهد بود و روسیه بدون تغییر نسبت به سال ۲۰۱۶ در جایگاه ششم باقی می‌ماند.

در سال ۲۰۵۰ مکزیک، ژاپن، آلمان و انگلیس جایگاه‌های ششم تا دهم بزرگ‌ترین اقتصاد جهان را تشکیل خواهند داد.

رشد سریعی در بازارهای نوظهور و کشورهای درحال‌توسعه صورت خواهد گرفت، به‌طوری‌که اقتصادی E7 شامل برزیل، چین، هند، اندونزی، مکزیک، روسیه و ترکیه متوسط رشد سالانه ۳.۵ درصد را طی ۳۴ سال آینده خواهند داشت و کشورهای G7 نظیر کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، انگلیس و آمریکا تنها متوسط رشد ۱.۶ درصد را خواهند داشت.

همچنین بخوانید  کاهش قیمت نفت

همچنین گزارش شرکت مشاوره‌ای PWC نشان می‌دهد که رشد ۴ تا ۵ درصدی کشورهای ویتنام، فیلیپین و نیجریه باعث خواهد شد بزرگ‌ترین جهش در رتبه‌بندی بر اساس GDP برای این کشورها در نظر گرفته شود.

سهم اروپا و آمریکا از GDP (تولید ناخالص داخلی) کاهش خواهد یافت، درحالی‌که اقتصاد چین و هند رشد چشمگیری خواهند داشت.

انتهای خبر/

Share This