02177946669 | 09109200500 info@hormond.com

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو با بیان اینکه بازار خرید و فروش خودرو همچنان در رکود قرار دارد، گفت: قرارداد با غول های صنعت جهان نباید به تولید ملی آسیب بزند.

غلام حسین قاسمیان درباره وضع بازار خودرو در تهران اظهار کرد: بازار فروش خورو رونقی ندارد و همچنان در رکود است. تحولی در بازار خودرو دیده نمی شود؛ اگر کسی نیاز مبرم به خودرو داشته باشد، به نمایشگاه ها مراجعه می کند؛ الآن هم که نمایندگی های فروش خودرو فعال  هستند و به صورت اقساط و نقدی در این راستا اقدام می کنند.

وی با تأکید بر اینکه مقداری بازار خرید و فروش خودروهای دست  دوم گرمی دارد، تصریح کرد: این امر در بحث خروج بازار از رکود تأثیرات آن چنانی ندارد؛ در مجموع بازار فروش خودروهای داخل و خارج در رکود قرار دارد.

قاسمیان با اشاره به اینکه واردات خودرو به داخل کشور انحصاری شده است، اضافه کرد: انحصاری شدن واردات خودرو به داخل کشور باعث شده تا با هر قیمتی که واردکننده تعیین کند، خریدار خودرو را بخرد. شاهد ورود غول های صنعت جهان مانند بنز و … از کشورهای صاحب صنعت مانند آلمان به داخل کشور هستیم، تصریح کرد: این قراردادها نباید به تولید ملی آسیب بزند؛ دولت ها باید حامی تولید ملی باشند.

نایب  رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو با اشاره به اینکه این قراردادها با کشورهای بزرگ صنعتی جهان باید برای ورود تکنولوژی روز به داخل کشور باشد، اظهار کرد: برای اشتغال زایی باید در محتوای این قراردادها تغییر ایجاد کرد.

انتهای پیام/ فارس

همچنین بخوانید:  پیشی گرفتن فروش گلکسی اس ۸ نسبت به گلکسی اس ۷