02177946669 | 09109200500 info@hormond.com

بانک مرکزی در واپسین ساعات شب گذشته با صدرو اطلاعیه‌ای که تحت عنوان یکسان‌سازی نرخ ارز منتشر شد هرگونه خریدوفروش فیزیکی ارز در صرافی‌ها را ممنوع اعلام کرد.

در پی این اعلام امروز صرافان میدان فردوسی معاملات ارز را متوقف کرده و برخی نیز با نصب اتیکت‌های «خریدوفروش ارز نداریم؛ لطفاً سؤال نفرمائید» متقاضیان بازار را از مراجعه به کانترهای صرافی و سؤال و جواب‌های تکراری بازمی‌دارند. در اغلب صرافی‌ها معاملات سکه نیز متوقف است و اغلب اعلام می‌کنند تعطیل هستند و اصلاً کار نمی‌کنند.

درب برخی صرافی‌ها نیز در حالی به‌کلی قفل و به روی مراجعان بسته است که کارکنان و صاحبان آن‌ها پشت کانترها حضورداشته، اما در عمل فعالیتی ندارند؛ اما این تنها یک روی سکه بازار ارز است و درروی دیگر معاملات زیرپوستی در حاشیه خیابان و توسط دلالان در جریان است.

درحالی‌که در یک‌سوی خیابان فرودسی یگان ویژه نیروی انتظامی بازار را تحت کنترل دارد، آن‌سو‌تر دلالانی که تا چهارراه استانبول پراکنده‌شده‌اند بااحتیاط به متقاضیانی که از صرافی‌ها دست‌خالی برمی‌گردند، پاسخ داده و بر سر خریدوفروش ارز با آن‌ها چانه می‌زنند.

به گزارش فارس، نکته جالب در معاملات حاشیه خیایان فردوسی افت نرخ دلار از 6000 تومان به 5500 تا 5600 تومان است. نرخ یورو نیز از بالای 7000 تومان به 6700 تومان کاهش پیداکرده است. درعین‌حال درصورتی‌که رقم تقاضای دلار به ارقام پائین یعنی 100 تا 500 دلار کاهش یابد، نرخ نیز بالاتر رفته تا 5700 تومان افزایش می‌یابد.

پاسخ اکثر صرافی‌ها به تقاضای خرید سکه نیز همچون دلار منفی است، اما تعداد اندکی برای سکه نرخ می‌دهند که از نرخ‌های اعلامی می‌توان دامنه نرخ ارز آزاد در بازار را حدس زد. بر اساس این گزارش برخی صرافی‌ها امروز نرخ سکه تمام را از یک‌میلیون و 880 هزار تومان تا یک‌میلیون و 780 هزار تومان اعلام می‌کنند.

همچنین بخوانید:  دست‌ های خالی روحانی و دولت یازدهم

انتهای خبر/