هرلحظه از ادامه مدیریت آخوندی در وزارت راه یعنی خسارت

  • سرویس خبری گروه هورموند

تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های تهران با ارسال نامه‌ای به نمایندگان مجلس، مدیریت آخوندی در وزارت راه، مسکن و شهرسازی را خسارت‌بار توصیف کرده و خواستار پایان دادن به مسئولیت وی در این وزارتخانه شدند.

جمعی از تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های تهران ازجمله بسیج دانشجویی دانشگاه‌های امام صادق (ع)، علم و صنعت و شهید بهشتی با ارسال نامه‌ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیریت آخوندی در وزارت راه، مسکن و شهرسازی را خسارت‌بار توصیف کرده و خواستار پایان دادن به مسئولیت وی در این وزارتخانه شدند.

در ابتدای این نامه با اشاره به گذشت ۴۰ روز از حادثه تلخ قطار تبریز مشهد آمده است: در آستانه چهلمین روز درگذشت بیش از ۴۰ نفر از زائران حریم قدس رضوی در حادثه‌ی تلخ و دهشتناک قطار تبریز مشهد در اثر بی‌تدبیری آشکار مجموعه وزارت راه و شهرسازی، شاهد آن هستیم که وزیر راه و شهرسازی کماکان بر اشتباهات پرتکرار و تکبر ورزی متجاهرانه خویش اصرار می‌ورزد و با اظهارات نسنجیده و اخبار گاه‌وبیگاه از زندگانی اشرافی و مرفه‌اش، قلب سوخته خانواده‌های قربانیان سوء تدبیر دولت در فاجعه قطار را بار دیگر آتش می‌زند. متأسفانه چنین فرد بی‌کفایتی هنوز در مصدر امور است و مجلس اقدامی برای استیضاح او انجام نمی‌دهد.

این تشکل‌های دانشجویی همچنین با اشاره به قراردادهای متعدد خارجی وزارت راه و شهرسازی و واگذاری ساده‌ترین امور به شرکت‌های خارجی آورده‌اند: به‌راستی چه چیزی باعث شده است تا چنین فرد نالایقی کماکان جزوی از کارگزاران نظام اسلامی باشد؟! که با درافشانی‌های خویش روی شازده احتجاب‌ها را سفید کرده و بی‌پروا از آغاز دوران سرمایه سالاری و بازگشت به لیبرالیسم آن‌هم در جمهوری اسلامی سخن می‌سراید!

در ادامه این نامه آمده است: وزیر از سویی دیگر حق مسکن مستضعفین را منکر شده و صدها خانواده آبرومند را ماه‌ها سرگردان و ناامید در استیفای حق خویش کرده است. وزیر اشرافی دولت یازدهم حتی در اداره امورات عادی وزارت خانه خویش نیز چشم به خارجی‌ها دوخته است و عملاً اعتقادی به بهره‌مندی از توانمندی‌های داخلی ندارد و خدا می‌داند که چه اتفاقی در پشت پرده آن وزارتخانه می‌گذرد که چون پرده برافتد حقایق ناگفتنی بسیاری آشکار خواهد شد.

در ادامه این نامه تأکید شده است: نمایندگان معزز مجلس، حقیقتاً طاقت ما از این حجم از وقاحت‌ها طاق شده است و زبان را یارای نشان دادن بغض و خشم انقلابی جوانان بیداردل و صدها خانواده متقاضی مسکن مهر و ده‌ها نفر از بازماندگان حادثه تلخ قطار از وزیر راه و شهرسازی نیست. بیش از در موارد متعدد همچون اصلاح ناوگان حمل‌ونقل ریلی، کشتیرانی، بهبود ناوگان هوایی، مسکن و… جامعه دانشجویی کشور باهدف اصلاح رویه‌ها و از سر دلسوزی نکات خویش را به مجموعه وزارت راه و شهرسازی و شخص وزیر منتقل نموده و انتظار همدلی آن وزارت خانه با دانشجویان به‌منظور بهبود شرایط را داشتیم، ولی باکمال تأسف با تهدید و ارعاب دانشجویان از یک‌سو و توهین و تحقیر از سویی دیگر مواجه شده و هیچ‌گونه پاسخ متناسبی را دریافت نکردیم.

در پایان تأکید شد: مجدانه انتظار داریم مجلس قدمی در مسیر تغییر فوری وی بردارد که هرلحظه گذشتن از حضور چنین فردی در قامت وزارت در جمهوری اسلامی مساوی با خسارت است؛ یا لااقل مصوبه‌ای بگذرانید که زین پس کمتر در مقابل چشمان مردم در قاب تلویزیون حاضر شوند و اخبار زندگی اشرافی ایشان کمتر رسانه‌ای شود که مزاجمان مشوش‌تر این نشود.

انتهای پیام/ فارس

تلگرام-هورموند
تلگرام-هورموند

ثبت ديدگاه