اقتصاد برزیل رو به فاجعه است

دویچه بانک آلمان طی گزارشی اعلام کرده است که اقتصاد برزیل در شرایط کنونی حال خوشی ندارد و ادامه روند بحران سیاسی در این کشور می تواند روزهای بدتری را برای برزیل پیش رو داشته باشد.

بنا به این گزارش از هر طرفی که به اوضاع اقتصادی برزیل نگاه کنیم شرایط این کشور آمریکای لاتین نامطلوب به نظر می رسد.

طی هفته های گذشته برزیل با افت شاخص اعتبار بدهی خود مواجه شده است و در راستای مقابله با آن دولت این کشور یک بسته ۱۰۷ میلیارد دلاری ریاضت اقتصادی را معرفی کرده است که به از بین رفتن هزاران شغل، ۱۰ وزارتخانه و همچنین توقف استخدام های عمومی در این کشور منجر خواهد شد.

پیشتر خبرگزاری فرانسه از انزوای رئیس جمهور این کشور در عرصه سیاسی برزیل خبر داده بود.

دیلما روسف رئیس جمهور برزیل در حال حاضر در مبارزه با تورم رو به رشد این کشور، افزایش بیکاری، رکود و اتهامات فساد تنها مانده است.

یکی از مهمترین مسائل سیاسی که می تواند به شدت اقتصادی این کشور را تحت تأثیر قرار دهد، خروج روسف از قدرت پیش از پایان ریاست جمهوری این کشور در سال ۲۰۱۸ است.

در شرایط کنونی جریان رکود اقتصادی این کشور در حال همپوشانی با بحران های سیاسی بوده و روز به روز یکدیگر را تقویت می کنند.

احتمال کنار گذاشته شدن دیلما روسف از قدرت پیش از پایان دوره ریاست جمهوری وی در سال ۲۰۱۸ نیز ۴۰ درصد ارزیابی شده است که به شدت از نظر اقتصادی مخاطره آمیز خواهد بود.

در حالی که اقتصاد برزیل با بحران بالفعل کاهش رشد اقتصادی چین به عنوان بزرگ ترین بازار صادراتی این کشور و همچنین افزایش ارز دلار در برابر رئال برزیل روبه‌رو است بحران های اقتصادی می تواند آسیب پذیری این اقتصاد را تشدید کرده و بازارهای مالی آن را تهدید کند.

در شرایط کنونی اطمینان مصرف کنندگان و تجار در این کشور به شدت کاهش یافته است و به پایین ترین میزان خود از سال های ۲۰۰۷ تا کنون رسیده اند.

بنا به آمارهای اعلام شده نرخ خرده فروشی و سرانه حقوق نیز به پایین ترین میزان خود از سال ۲۰۰۸ تا کنون در برزیل رسیده است.

از سوی دیگر نرخ بیکاری در برزیل به شدت روبه افزایش است به گونه ای که بر اساس پیش بینی دویچه بانک، در سال ۲۰۱۶ این شاخص از ۴٫۸ درصد سال ۲۰۱۴ به ۹ درصد افزایش خواهد یافت.

با افزایش نرخ تورم در این کشور آمریکا لاتین ، سرانه درآمدی واقعی نیز روز به روز افت می کند.
انتهای پیام/دولت بهار

تلگرام-هورموند
تلگرام-هورموند

ثبت ديدگاه